Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ Ռուսաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինի հանդիպումը կկայանա այսօր՝ հունվարի 22-ին Բաքվում:
«Մենք բարձր ենք գնահատում մեր երկկողմ համագործակցության մակարդակը տնտեսական, քաղաքական եւ հումանիտար ոլորտներում»,- ասել է Նարիշկինը, հաղորդում է RBC-ն:
Նրա խոսքով, այս տարի Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը բազմաթիվ կարեւոր համատեղ միջոցառումներ կկազմակերպեն, մասնավորապես, 2011-ի սեպտեմբերին Բաքվում տեղի կունենա հումանիտար համագործակցությանը նվիրված Ռուս-ադրբեջանական երկրորդ ֆորումը:
Սերգեյ Նարիշկինը Ադրբեջան է ժամանել մասնակցելու Բաքվում Ռուսական տեղեկատական մշակութային կենտրոնի նոր շենքի բացման արարողությանը:

On January 22, Azerbaijani President Ilham Aliyev met with Head of RF President’s Administration Sergey Naryshkin in Baku.
“We highly appreciate the current level of bilateral cooperation in economic, political and humanitarian spheres,” RBK quotes Naryshkin.
According to him, many significant joint events have taken place in Russia and Azerbaijan this year, furthermore the 2nd Russia-Azerbaijan forum on humanitarian cooperation, to be held in Baku, September 2011.
Naryshkin arrived in Azerbaijan to participate in the opening ceremony of a new building of Russian Information & Cultural Centre.