ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը այսօր՝ սեպտեմբերի 27-ին, Նյու Յորքում հանդիպել է Ամերիկայի հրեական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին հայ-իսրայելական հարաբերությունների շուրջ՝ շեշտելով դրանց զարգացման համար առկա մեծ ներուժը: Նրանք անդրադարձան Միացյալ Նահանգների հայկական և հրեական համայնքների միջև առկա համագործակցությանը և դրանց հեռանկարներին։ Քննարկվեցին միջազգային հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
ԱԳ նախարարը զրուցակիցներին ներկայացրեց Հայաստանում տեղի ունեցած ժողովրդավարական զարգացումները։ Նա անդրադարձավ ցեղասպանությունների և մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման միջազգային օրակարգի առաջմղման գործում Հայաստանի շարունակական նախաձեռնություններին։

Armenian FM Zohrab Mnatsakanyan met with the representatives of American Jewish Committee, the press service of the MFA Armenia reported.
The interlocutors exchanged ideas on Armenian-Israeli relations, stressing the existing potential for that. They talked about the cooperation and the prospects to deepen that cooperation between the Armenian and Jewish communities in the USA. A number of international issues were also discussed.
The Armenian FM presented to the representatives of American Jewish Committee the democratic developments in Armenia. He also referred to Armenia’s permanent initiatives aimed at progressing the global agenda for preventing genocides and crimes against humanity.