Իրանցի հաքերները կոտրել են «Ամերիկայի ձայն ռադիոկայանի» կայքն ու այնտեղ կոչ են զետեղել` ուղղված Միացյալ Նահանգներին եւ անձամբ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնին` չմիջամտել մահմեդական երկրների ներքին գործերին:
«Իրանի կիբեր-բանակ» անունը կրող հաքերների խմբին հաջողվել է միաժամանակ կաթվածահար անել «Ամերիկայի ձայնի» բազմաթիվ ծառայությունների կայքերը, եւ Իրանի դրոշի ու Կալաշնիկովի ավտոմատի պատկերով նկար տեղադրել:
«Տիկին Քլինթոն, Դուք ցանկանո՞ւմ եք լսել ճնշված ազգերի ձայնը: Իսլամական աշխարհը չի հավատում Միացյալ Նահանգների խորամանկություններին: Մենք ձեզ կոչ ենք անում չմիջամտել մահմեդական երկրների ներքին գործերին»,- ասված է ուղերձում:

Iranian hackers cracked the Voice of America site and posted a message directed to the United States and personally to Secretary of State Hillary Clinton, not to meddle in the affairs of Islamic countries.
A group of hackers calling itself “The cyber-army of Iran” managed to temporarily paralyze the work of U.S. government-funded Voice of America and posted their own logo with images of the Iranian flag and a Kalashnikov. “We have proven that we can”, said the post.
“Mrs. Clinton, Do you want to hear the voice of the oppressed nations? The Islamic nations would no more be tricked by the US, and we want you to stop interfering in the Islamic countries”, read the message.