Բրյուսելում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումներից տպավորություններն ավելի քան դրական են: Մարտի 7-ին «Հայաստան-Եվրամիություն. համաձայնագրի իրականացման հեռանկարները» քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց Եվրոպական ինտեգրման հարցերով խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Իմ քայլը» դաշինքից պատգամավոր Արման Եղոյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի վարչապետի Բրյուսել այցին եւ ԵՄ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպումներին:
Նրա խոսքով՝ վարչապետը Եվրախորհրդարանում ելույթ է ունեցել հստակ շեշտադրված հայտարարություններով եւ ազդակներով: «Հանդիպումների արդյունքներով անցկացվել է երեք ճեպազրույց, եւ դատելով եղած տեղեկություններից՝ կարող եմ ասել, որ այցը հաջող է անցել: Երկու կողմերն էլ ընդգծել են Հայաստանի եւ ԵՄ-ի միջեւ համաձայնագրի իրականացման կարեւորությունը, ինչպես նաեւ համագործակցության ու փոխօգնության պատրաստակամությունը»,- պարզաբանել է Եղոյանը:
Նա հատուկ կարեւորեց վիզային ռեժիմի ազատականացման վերաբերյալ երկխոսությունը: Արման Եղոյանը նաեւ հավաստիացրեց, որ ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման եւ այս գործընթացի շարունակման դեպքում ձեռք կբերվեն բավականին զգալի արդյունքներ:

The impressions of the meetings of Armenia’s Premier Nikol Pashinyan in Brussels are more than good. This is what Chairman of the Standing Committee on European Integration Affairs of the National Assembly and Deputy of the My Step Alliance Arman Yeghoyan said during a discussion entitled ‘Armenia-European Union: Perspectives for Implementation of the Agreement”, touching upon the Armenian Premier’s visit to Brussels and his meetings with high-ranking EU officials.
“Based on the information provided after the three briefings devoted to the results of the meetings, it is safe to say that the visit was a success. Both parties highlighted the importance of implementation of the agreement between Armenia and the EU, as well as the willingness for cooperation and mutual assistance,” Yeghoyan said.
Yeghoyan attached special importance to the dialogue over visa liberalization and assured that there would be quite significant results in case of implementation of the agreements reached and continuation of this process.