Կենտրոնական և արևելյան եվրոպական երկրների ասոցիացիայի (ВАСЕЕ) 38-րդ տարածաշրջանային բանկային կոնֆերանսի շրջանակներում, Միջազգային ներդրումային բանկի կողմից Արդշինբանկը ճանաչվել է «2018 թվականի Ամենաակտիվ թողարկող բանկը Հայաստանում»: Այս տարի կոնֆերանսը նվիրված էր բանկային երաշխիքներին:
Արդշինբանկը ճանաչվել է Trade Finance Award անվանակարգի հաղթող, որպես 2018թ-ի Հայաստանի ամենաակտիվ թողարկող բանկ:
Միջոցառմանը մասնակցել են ավելի քան 164 մասնակիցներ 26 երկրներից, որոնց թվում էին կենտրոնական և կոմերցիոն բանկերի ներկայացուցիչներ, ֆինանսական խորհրդատուներ, բանկային համակարգի ծրագրային լուծումներ ապահովող ՏՏ ոլորտի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև անկախ վերլուծաբաններ:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը բազմիցս ճանաչվել է տարբեր անվանակարգերի հաղթող հեղինակավոր միջազգային կառույցների և ամսագրերի կողմից, ինչպիսիք են "The Banker", "Global Finance", "Euromoney", "Thomson Reuters", Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկը (ՎԶԵԲ), Եվրասիական զարգացման բանկը (ԵԶԲ), Ասիական զարգացման բանկը:

В рамках 38-й региональной банковской конференции Ассоциации стран Центральной и Восточной Европы (ВАСЕЕ), проходившей в этом году 6-7 мая в столице Венгрии Будапеште, Международный Инвестиционный Банк (МИБ) признал Ардшинбанк лучшим банком-эмитентом Армении. В этом году конференция была посвящена вопросам банковских гарантий.
Награда вручена в номинации Trade Finance Award, как самому активному банку-эмитенту в Армении в 2018 году.
В этом году мероприятие объединило более 160 участников из 26 стран мира. Среди участников конференции представители международного финансового сообщества из коммерческих и государственных банков, консультанты, провайдеры IT-решений для банковской сферы, а также независимые аналитики.
Напомним, что Ардшинбанк не раз признавался лучшим в различных номинациях со стороны авторитетных международных организаций и журналов, таких как «The Banker», «Global Finance», «Euromoney», «Thomson Reuters», Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР), Евразийский банк развития, Азиатский банк развития и др.