Մայիսի 20-ին աշխատանքային այցով Ուկրաինայում գտնվող ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին ընդունել է Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին:Այս մասին հայտնում է Տիգրան Ավինյանի գրասենյակը։
Շնորհավորելով նորընտիր նախագահին՝ Տիգրան Ավինյանը վերջինիս է փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջերմ բարեմաղթանքները:
Զրույցի ընթացքում Ուկրաինայի նախագահը եւ ՀՀ փոխվարչապետը անդրադարձ են կատարել հայ-ուկրաինական երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի՝ միաժամանակ կարեւորելով երկու երկրների միջեւ քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը: Երկկողմ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված քայլերի համատեքստում կողմերը քննարկել են հայ-ուկրաինական միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեության վերսկսման հետ կապված հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում երկու երկրներում հանրային կառավարման ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ:

Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Avinyan, who is on a working visit to Ukraine, was received today by newly elected President of Ukraine Volodymyr Zelensky, reports Tigran Avinyan’s office.
Avinyan congratulated the newly elected president and transmitted the kind wishes of Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan.
During the meeting, the President of Ukraine and the Deputy Prime Minister of Armenia touched upon several issues on the Armenian-Ukrainian agenda and attached importance to intensification of the political dialogue between the two countries. In the context of steps aimed at enhancing trade and economic ties, the parties discussed issues on the restart of the activities of the Armenian-Ukrainian intergovernmental commission.