«Հայելի» մամուլի ակումբի վրա հարձակում կատարելու մասին ՀՀ ոստիկանությունը դեռևս հաղորդում չի ստացել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը:
«Ոստիկանությունն ուսումնասիրում է հրապարակված նյութը, և այժմ ստուգողական աշխատանքներ են իրականացվում»,- նշեց Ջանոյանը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ հոկտեմբերի 5-ին, 4 անձ՝ Դավիթ Հովհաննիսյան, Սարգիս Մանուկյան, Արտակ Մարգարյան և Հայկ Ստեփանյան, ձվեր են նետել «Հայելի. ակումբի դռներին ու պաստառներ փակցրել։ Նրանցից Դավիթ Հովհաննիսյանն ասել է, որ պահանջում է փակել լրատվամիջոցը։
Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ նրանք պատրաստվում էին նույնը անել ակումբի ներսում, եթե դուռը բաց լիներ։

Полиция Армении пока не получила сообщения о нападении на пресс-клуб «Айели». Об этом в беседе с «Арменпресс» сообщил начальник отдела по связям со СМИ полиции Армении Эдгар Джаноян.
«Полиция изучает опубликованный материал, и сейчас проводятся проверочные работы», - отметил Джаноян.
Напомним, что 4 молодых человека  5 октября забросали яйцами редакцию «Айели». В свою очередь, молодой человек, представившийся Давидом Ованнисяном, заявил, что требует закрытия  этого СМИ. По словам протестующих, причиной их акции является статья, опубликованная на сайте Hayeli.am, под заголовком «Запоздалый, но мощный ответ Алиева Пашиняну».