Որպես նախկին լրագրող եւ գործող պատգամավոր վճռականորեն դատապարտում եմ «Հայելի» մամուլի ակումբի վրա իրականացված հարձակումը: Այս մասին հոկտեմբերի 7-ին ԱԺ-ում ավանդական ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր, Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի քարտուղար Իվետա Տոնոյանը:
Նրա խոսքով՝ ԶԼՄ-ների վրա հարձակումները ոչ մի հանգամանքում չեն կարող որեւէ արդարացում ունենալ: «Մեր երկրում խոսքի եւ ԶԼՄ-ների ազատության իրավունքին այլընտրանք չպետք է լինի: Իրավապահ մարմինները պետք է կարճ ժամկետում եւ օպերատիվորեն արձագանքեն նման գործողություններին, իսկ մեղավորները՝ հայտնաբերվեն եւ պատժվեն համապատասխան կերպով»,- նշեց Տոնոյանը:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 5-ին իշխանության մի քանի երիտասարդ աջակիցներ հարձակում էին գործել ընդդիմադիր մամուլի ակումբի վրա՝ պահանջելով փակել մամուլի ակումբը:

Как бывший журналист и действующий парламентарий я решительно осуждаю нападение на пресс-клуб «Зеркало». Об этом на традиционных брифингах в Национальном Собрании 7 октября заявила депутат от партии «Процветающая Армения», пресс-секретарь лидера «ПА» Гагика Царукяна Ивета Тоноян.
По ее словам, нападения на СМИ ни при каких обстоятельствах не могут иметь каких-либо оправданий. «В нашей стране праву на свободу слова и свободу действий СМИ не должно быть  альтернативы. Правоохранительные органы должны оперативно и в кратчайшие сроки реагировать на подобные действия, а виновные – выявлены и наказаны соответствующим образом», - подчеркнула Тоноян.
Отметим, что 5 октября несколько молодых сторонников власти атаковали оппозиционный пресс-клуб, требуя его закрытия.