Անձնակազմի գործողությունների ներդաշնակման եւ մարտի վարման գործնական կարողությունների զարգացման նպատակով հոկտեմբերի 30-ին 4-րդ զորամիավորման ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկի զինծառայողների հետ անցկացվել է մարտավարական պարապմունք՝ «Հրաձգային վաշտի հարձակումը լեռնային պայմաններում» թեմայով:
Բացի այդ, Հրետանային ստորաբաժանումների անձնակազմի մարտական պատրաստվածության մակադակը եւ մարտավարական-մասնագիտական գիտելիքներն ու գործնական հմտությունները զարգացնելու նպատակով հոկտեմբերի 30-ին 4-րդ զորամիավորման ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկում անցկացվել են գործնական պարապմունքներ:
Սպառազինության եւ ռազմական տեխնիկայի շահագործման անվտանգության կանոնների պահպանման վերաբերյալ անձնակազմի գիտելիքներն ամրապնդելու նպատակով հոկտեմբերի 30-ին 3-րդ զորամիավորման զորամասերից մեկում անցկացվել են մեթոդական պարապմունքներ:

In order to coordinate the actions of personnel and develop practical combat capabilities, tactical drills were held in one of the military units of the 4th military association on Wednesday, Armenian Defense Ministry’s press service reported.
In order to develop combat training and tactical and professional knowledge and practical skills of the personnel of artillery units, practical drills were held in one of the military units of the 4th Army Association on Wednesday.
In order to increase the awareness of the personnel about the observance of safety rules when using weapons and military equipment, training sessions were held in one of the military units of the 3rd Army Association on Wednesday.