ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» եւ «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը նոյեմբերի 1-ին ԹՈՒՄՈ Ստուդիաների «30 ամիս 30 գաղափար» բաց դռների օրվա շրջանակում այցելել է ԹՈՒՄՈ ստուդիաներ, շրջել արհեստանոցներում, որտեղ ամփոփվել են ստուդիաների 30 ամիսների աշխատանքն ու ներկայացվել են ուսանողների 30 լավագույն գաղափարները:
ԹՈՒՄՈ Ստուդիաները շահույթ չհետապնդող կրթական ծրագիր է, որը զբաղվում է անալոգ իրերի ստեղծմամբ՝ համադրելով ավանդական տեխնիկաներն ու ժամանակակից դիզայնը։ Ծրագրի նպատակն է խթանել արհեստագործների եւ դիզայներների նոր սերնդի ձեւավորումը, որը կնպաստի տեղական արհեստագործական ոլորտի մրցունակության բարձրացմանը։
Դասընթացների շրջանակներում Հայաստանի երիտասարդ մասնագետները հնարավորություն են ունենում աշխատել արտասահմանցի դիզայներների հետ՝ ստեղծելով նորաձեւության, ոսկերչության, ասեղնագործության, կավագործության, տպագրության, արտադրական դիզայնի եւ խոհարարության ոլորտի արտադրանքներ։

YEREVAN. – Anna Hakobyan, the spouse of Armenia’s Prime Minister as well as chair of the boards of trustees of the My Step and City of Smile charitable foundations, visited TUMO Studios on November 1 within the framework of the "30 Months, 30 Ideas" Open House, touring the workshops where the 30-month work of the studios was summed up and the top 30 ideas of their students were presented.
TUMO Studios is a non-profit educational program that deals with the creation of analogue items, combining traditional techniques and modern design. The aim of the project is to promote the formation of a new generation of crafts persons and designers who will contribute to increasing the competitiveness of the local crafts.
Within the framework of the courses, young professionals from Armenia have the opportunity to work with foreign designers creating products in fashion, jewelry, embroidery, pottery, printing, industrial design, and cuisine.