Երեւանի պետական համալսարանում նոյեմբերի 4-5-ին տեղի է ունենում միջազգային կոնֆերանս «Սոցիալական աշխատանքը եւ արժանի սոցիալական պաշտպանության օրակարգը Հայաստանում» թեմայով։
Կոնֆերանսի նպատակն է ներգրավել բոլոր շահագրգիռ կողմերին հրատապ այնպիսի հարցերի քննարկումներին, ինչպիսին են բնակչության որակյալ սոցիալական ծառայությունները, սոցիալական աջակցության տրամադրումը, ֆինանսական նպաստների չափի վերանայումը, արժանի սոցիալական համակարգի ներդրման հնարավորությունը։
Միջոցառումներին մասնակցում են Հայաստանի աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը, Երեւանի պետական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Գեղամ Գեւորգյանը, փորձագետներ։

Yerevan State University is hosting the international conference on social work and the agenda for decent social protection in Armenia.
The purpose of the conference is to engage all interested parties in discussions on such pressing topics as quality social services to the population, providing social support, revising the amount of financial benefits, and the possibility of introducing a decent social system.
The Minister of Labor and Social Affairs of Armenia Zaruhi Batoyan, Acting Rector of Yerevan State University (YSU) Gegham Gevorgyan, experts participate in the events.