Անձը, ով երեկ երեկոյան հոխորտում էր, հայտնի է իր բազմաթիվ կեղծ մատնություններով, տեսակով զրպարտիչ է, խոսք տանող-բերող: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը` արձագանքելով Ռուբեն Հայրապետյանի հայտարարություններին:
«Վերջին օրերին իմ դեմ սկսված մեդիա հարձակումների եզրափակիչ արարը տեղի ունեցավ երեկ երեկոյան, երբ բոլորիդ հայտնի անձը լրատվական տաղավարում փորձում էր հանրությանը մոլորեցնել և զբաղված էր էժանագին ստեր տարածելով:
Լսելով ընկերներիս և մտերիմներիս հորդորները, հիմա կետ առ կետ կպատասխանեմ բոլոր վայրահաչոցներին:
Անձը, ով երեկ երեկոյան հոխորտում էր, հայտնի է իր բազմաթիվ կեղծ մատնություններով, տեսակով զրպարտիչ է, խոսք տանող-բերող: Ամբողջ կյանքում զբաղվել է միայն այդ գործով: Նա ինչ-որ աստիճանի հասնելու համար միշտ «քցել է», ինչպես նաև քծնել է ժամանակի գլխավորին: Այդ անձի տեսակին ծանոթ են նրա հետ քիչ թե շատ առնչություն ունեցողները:
Այդ անձին զգուշացնում, մյուսներին բարեկամական խորհուրդ եմ տալիս, ընտանեկան թեմաների մեջ չխառնվել: Ամեն մեկը թող զբաղվի իր ընտանիքով: Կնոջը հարիր բամբասանքներին պատասխանել չեմ ցանկանում, դա իմ գործը չէ: Իր խոսքերը 50 անգամ ավել վերադարձնում եմ իրեն, սակայն մնում եմ զուսպ: Բոլորն են ճանաչում թե՛ ինձ, թե՛ իրեն: Քաղաքացիներն էլ լավ գիտեն, ով եմ ես, իսկ ով է նա:
Ինչ վերաբերվում է «Բջնի» գործարանի մասին արված հայտարարություններին, պետք է ասեմ, որ դրանով արդեն զբաղվում են մեր փաստաբանները և հաշվապահները: Մեր փաստաբաների և հաշվապահների թիմը մոտ ժամանակներս կներկայացնի գործարանի մասին բոլոր տեղեկությունները: Ինչ ծավալի արտադրանք է եղել, որքան է արտահանվել, որքան հարկեր են վճարվել և այլն: Այն ինչ ներկայացվել է երեկ, սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը: Սուտ է նաև այն, որ ինձ հետ բանակցություններ են տարվել, որպեսզի գործարանը հետ վերադարձնեն: Ես չեմ կարող բանակցել մի ասպարեզում, որը դուրս է իրավական հարթությունից:
Մի կարևոր թեմա էլ կա: Շարունակում եմ պնդել՝ Սերժ Սարգսյանը երբեք լավ ընկեր չի եղել: Բացեմ փակագծերը: Լավ ընկեր ասելով ես նկատի չեմ ունեցել ինձ, նա երբեք իմ ընկերը չի եղել: Լավ ընկեր ասելով նկատի չեմ ունեցել չալաղաջի ու քյաբաբի սեղանակիցներ, լավ ընկեր ասելով նկատի չեմ ունեցել կենցաղային մանրուքները:
Սերժ Սարգսյանը լավ ընկեր չի եղել բոլոր այն մարդկանց հանդեպ, ովքեր եղել են այս երկրի ստեղծման հիմքում, զբաղվել են պետականաշինությամբ: Սերժ Սարգսյանն իր պաշտոններին հասել է հենց այդ ընկերների շնորհիվ՝ 90 -ականներից, որոնց հետո մոռացավ:
Սիրելի ընկերներ, բարեկամներ և հայրենակիցներ, խնդրում եմ բոլորիդ, անտեսեք բոլոր հերյուրանքներն ու զազրախոսությունները: Ես չեմ պատրաստվում քար նետել ամեն հաչացող շան վրա»,- գրել է նա:

Я не собираюсь бросать камень в каждую лающую собаку. Об этом написал на своей странице в Facebook предприниматель Хачатур Сукиасян, комментируя вчерашние заявления бывшего депутата, экс-главы Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна.
«Человек, который вчера вечером выступал, известен своими многочисленными ложными доносами, клеветник, из тех, кто приносит-уносит слово. Он всю жизнь только этим и занимался. Для достижения какой-то отметки он всегда кого-то «бросал».
Я предупреждаю этого человека, а другим даю дружеский совет, не вмешивайтесь в семейные темы. Каждый пусть занимается своей семьей. Я не желаю отвечать на сплетни, присущие женщине, это не мое дело. Я возвращаю ему в 50 раз больше его же слов, но остаюсь сдержанным. Все знают, как меня, так и его. И граждане знают, кто я, а кто он.
Что касается заявлений по поводу завода «Бжни», то должен сказать, что этим вопросом уже занимаются наши адвокаты и бухгалтеры. Команда наших адвокатов и бухгалтеров в ближайшее время представит все сведения об этом предприятии. Какой объем производства был, каков был экспорт, какие налоги выплачивались и другое. Представленная вчера информация - ложь и не соответствует действительности. Ложью является и то, что со мной были проведены переговоры по части возврата мне предприятия. Я не могу вести переговоры там, где процесс выходит за правовую плоскость.
Еще одна важная тема. Я продолжаю утверждать, что Серж Саргсян никогда не был хорошим другом. Раскрою скобки. Говоря «хороший друг», я не имел в виду себя, он никогда не был моим другом. Говоря «хороший друг», я не имел в виду тех, кто сидит за одним столом с шашлыком и кябабом, а также бытовые мелочи. Серж Саргсян не был хорошим другом для всех тех людей, которые были у истоков создания этой страны, занимались строительством государства. Саргсян добился своей должности благодаря именно этим друзьям, с 90-ых, которых потом забыл.
Дорогие друзья, родственники и соотечественники, я прошу всех вас игнорировать всякую клевету и сквернословие. Я не собираюсь бросать камень в каждую лающую собаку».