Իշխանությունն այս անգամ էլ գումար չի հատկացրել Օպերայի եւ բալետի թատրոնի տանիքի վերանորոգման համար, առանց պետության աջակցության հարցը դժվար է լուծել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրեն եւ գեղարվեստական ղեկավար Կոնստանտին Օրբելյանը:
Նա նկատեց, որ այժմ ամեն ինչ կախված է եղանակից, տեղումների ժամանակ կրկին կսկսվի տանիքից կաթել: «Անհրաժեշտ է լուծել նաեւ սոֆիտների խնդիրը, այլապես վաղ թե ուշ ներկայացումների ժամանակ լուսավորման խնդիր կառաջանա: 50 սոֆիտներից աշխատում է միայն 10-ը»,- նշեց Օրբելյանը:

Власти Армении и на этот раз не выделили денег на ремонт крыши Театра оперы и балета, хотя без поддержки государства этот вопрос решить будет сложно. Об этом на встрече с журналистами 18 декабря заявил художественный руководитель и директор Академического театра оперы и балета Армении им. Спендиарова Константин Орбелян.
Он заметил, что сейчас все зависит от погоды, при осадках может опять начать капать. «Необходимо также решить проблему софитов, иначе рано или поздно возникнет проблема с освещением во время представлений. Из 50 софитов работают лишь 10», - подчеркнул Орбелян.