ԲԴԽ-ն բավարարել է «Հոկտեմբեր 27»-ի գործը քննող դատավորի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու միջնորդությունը: Այս մասին տեղեկացնում են Բարձրագույն դատական խորհրդի աշխատակազմի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
«Բարձրագույն դատական խորհուրդը դեկտեմբերի 20-ին, քննության առնելով ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնակատարի միջնորդությունը Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի նախկին նախագահ Սամվել Ազատի Ուզունյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու վերաբերյալ համաձայնություն տալու միջնորդությունները, որոշեց. Միջնորդությունները բավարարել, համաձայնություն տալ Սամվել Ուզունյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն և ազատությունից զրկելուն»,-ասված է հաղորդագրությունում:

YEREVAN. – The Supreme Judicial Council (SJC) of the Republic of Armenia has granted the petition to institute criminal proceedings against the judge that used to preside over the October 27 case and to deprive him of his liberty. This was reported by the press and public relations service of the staff of the SJC.
It is said in the respective statement that the Supreme Judicial Council, having examined the petitions of the Prosecutor General, decided, on December 20, to grant the petitions, and agreeing to institute criminal proceedings against Judge Samvel Uzunyan and deprive him of liberty.