Ապրիլի 15-ին կայանալու է Հայաստանի խորհրդարանի արտահերթ նիստը: Այդ մասին ԱԺ ամբիոնից հայտարարել է նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով, արտահերթի անցկացման նախաձեռնությունը պատկանում է կառավարությանը, որը մտադիր է արտահերթ կարգով խորհրդարանին ներկայացնել մի շարք արդիական օրինագծեր:
Նշենք, որ խորհրդարանն այսօր վավերացրել է մի շարք միջազգային համաձայնագրեր եւ կոնվենցիաներ, մասնավորապես Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ստորագրված ռեադմիսիայի մասին համաձայնագիրը: Ռուսաստանը եւս վավերացրել էր այն: Վավերացվել է նաեւ երկու երկրներում առեւտրային ներկայացուցչություններ հիմնելու համաձայնագիրը:

15 апреля состоится внеочередное заседание парламента Армении. Об этом с трибуны Национального Собрания сообщил спикер Овик Абрамян.
По его словам, инициатива проведения внеочередного заседания принадлежит Правительству, которое намерено во внеочередном порядке представить парламенту ряд актуальных законопроектов.
Отметим, что парламент сегодня ратифицировал ряд международных соглашений и конвенций, в частности, соглашение между Арменией и Россией о реадмиссии. Кстати, Россия также ратифицировала этот документ. Парламент ратифицировал соглашение между Арменией и Россией об открытии торговых представительств в двух странах. Депутаты ратифицировали также конвенцию между Арменией и Словенией об избежании двойного налогообложения.