Ապրիլի 15-ին կայանալու է Հայաստանի խորհրդարանի արտահերթ նիստը: Այդ մասին ԱԺ ամբիոնից հայտարարել է նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով, արտահերթի անցկացման նախաձեռնությունը պատկանում է կառավարությանը, որը մտադիր է արտահերթ կարգով խորհրդարանին ներկայացնել մի շարք արդիական օրինագծեր:
Նշենք, որ խորհրդարանն այսօր վավերացրել է մի շարք միջազգային համաձայնագրեր եւ կոնվենցիաներ, մասնավորապես Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ստորագրված ռեադմիսիայի մասին համաձայնագիրը: Ռուսաստանը եւս վավերացրել էր այն: Վավերացվել է նաեւ երկու երկրներում առեւտրային ներկայացուցչություններ հիմնելու համաձայնագիրը:

YEREVAN. - The Armenian Parliament is to hold a special sitting on Friday, Speaker Hovik Abrahamyan stated in parliament.
The sitting will be held on the Armenian government`s initiative. The government plans to submit a number of urgent bills.
On Thursday, the Armenian parliament ratified a number of international agreements, particularly the Armenian-Russian agreement on re-admission. The Russian Duma ratified the document as well. The Armenian parliament also ratified an Armenian-Russian agreement on trade missions, as well as the Armenian-Slovenian convention abolishing double taxation.