Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի պաշտոնի համար թեկնածուների ընտրությունը կրկին սկանդալ է առաջացրել, այս անգամ՝ Նեւադա նահանգում:
Ձայների 50 տոկոս հաշվարկից հետո տարաձայնություններ են սկսվել: Թեկնածուների մեկը՝ Փիթ Բութիջիչը կոչ է արել անհապաղ պարզել, թե ինչպես են բաշխվել ձայները, հաղորդում է «Ռոսիա 24»-ը:
Ավելի վաղ ձայների հաշվարկի հետ կապված սկանդալ է առաջացել Այովա նահանգում:
Միեւնույն ժամանակ, ամերիկացիների ավելի քան 60 տոկոսը կարծում է, որ Թրամփը կրկին նախագահ կլինի: Տվյած հարցումն անցկացրել է CBS հեռուստաալիքը: Ընդ որում, նրա հաղթանակին հավատում է հանրապետականների ավելի քան 90 տոկոսը:

Выборы кандидатов на пост президента США от демократической партии вновь оказались в центре скандала. На этот раз в штате Невада, где проходили кокусы.
После подсчета 50% голосов партийных активистов выкладки перестали обновляться. Один из кандидатов — Пит Буттиджич призвал в срочном порядке внести ясность, как же распределились голоса, сообщает «Россия 24». Ранее скандал с подсчетом голосов по итогам кокусов был в штате Айова.
Между тем, более 60% американцев считают, что президент у них не сменится и в ноябре вновь изберут своим главой Дональда Трампа. Данные опросов привели на телеканале CBS. При этом уверенность в победе своего кандидата сохраняет более 90% республиканцев.