Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր շարունակվել են քննարկումները՝ կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացման միջոցառումների վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկանում ենք կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Մասնավորապես, քննարկվել են սոցիալական առանձին խմբերի համար ստեղծված իրավիճակի մեղմման ուղղությամբ հետագա քայլերը, օժանդակության գործիքները և մեխանիզմները: Ամփոփվել են նախորդ քննարկման ժամանակ հնչած գաղափարները, ներկայացվել են կառավարության կողմից երեկ ընդունված սոցիալական աջակցության փաթեթի շահառուների շրջանակի ընդլայնմանը միտված մի շարք առաջարկություններ:
Վարչապետն անդրադարձել է այսօր քաղաքացիների հետ իր ունեցած հեռախոսազրույցի ընթացքում շոշափված հարցերին և արձանագրել, որ հիմա հրատապ աջակցության կարիք ունեն կորոնավիրուսի հետևանքով գործազուրկ դարձած քաղաքացիները, որոնք էլ պետք է լինեն առաջնահերթ թիրախը: Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է պատասխանատուներին՝ շարունակել միջգերատեսչական աշխատանքը գեներացված գաղափարների լրամշակման ուղղությամբ և դրանց հիման վրա կիրակի օրը քննարկման ներկայացնել սոցիալական աջակցության միջոցառումների փաթեթի ընդլայնման, հասարակության առանձին շերտերին օժանդակության տրամադրման նախագիծ:
Խորհրդակցությանը քննարկվել են նաև կառավարության կողմից երեկ հաստատված տնտեսական և գյուղատնտեսական աջակցության ծրագրերի իրականացման կարգին վերաբերող հարցեր:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan today chaired a consultation and continued discussion on the actions to neutralize the consequences of the coronavirus in Armenia, as reported the news service of the Government of Armenia.
In particular, the future steps for mitigating the situation created for certain groups of society, as well as tools and mechanisms for assistance were considered, the ideas expressed during the previous discussion were touched upon, and several recommendations on expansion of the scope of beneficiaries of the social support package adopted by the government yesterday, were presented during the consultation.
The Prime Minister reflected on the issues that were touched upon during his phone conversations with citizens today and stated that urgent support is necessary for citizens who have become unemployed as a result of the coronavirus. Nikol Pashinyan assigned the relevant government officials to continue to work with government agencies to revisit the generated ideas and submit the draft of the package of social support measures on Sunday.