ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ քննարկել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարի հարցը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում անելով Կրեմլի մամուլի ծառայությանը:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանին բնական գազի մատակարարման հետ կապված հարցեր: Հաղորդվում է, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում երկու երկրների ղեկավարները քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարի հարցը:
Նշվում է, որ հեռախոսազրույցը կայացել է հայկական կողմի նախաձեռնությամբ:
«Քննարկվել են կորոնավիրուսի տարածման դեմ ձեռնարկվող միջոցները: Նիկոլ Փաշինյանը տվյալ համատեքստում նշել է ռուսական կողմի ցուցաբերած աջակցության համար մեծ երախտագիտությունը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նվշում է, որ կողմերը անդրադարձել են նաեւ երկկողմ համագործակցության ակտուալ հարցերին, ինչպես նաեւ ԵԱՏՄ-ի շրջանակում համագործակցությանը: Բացի այդ, համաձայնեցվել է առաջիկա շփումների գրաֆիկը:
Հիշեցնենք, որ վերջին տվյալներով՝ Հայաստանում գրանցվել է վարակման 822 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 6-ին հաստատվել է վարակման 833 դեպք: 4096 պացիենտների թեստերը բացասական արդյունք են տվել: Փաստացի այս պահին բուժվում է 763 մարդ:

Russian President Vladimir Putin has held a phone talk with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, RIA Novosti reported referring to the Kremlin’s press service.
The leaders have discussed the fight against coronavirus during the talks initiated by the Armenian side. The measures taken to counteract the spread of coronavirus infection have been discussed. Armenian PM expressed gratitude in this context for the aid provided by the Russian side, the report noted.
The two have also touched on topical issues of bilateral cooperation, as well as interaction through the Eurasian Economic Union. A schedule of upcoming contacts has been agreed upon.
According to the data reported yesterday, Armenian has confirmed 833 COVID-19 cases. The death toll has reached eight.