Հայաստանում հասարակական տրանսպորտի հետ կապված սահմանափակումները, որոնք մտցվել են արտակարգ դրության ռեժիմի շրջանակներում, պետք է պահպանել մինչեւ ընթացիկ տարվա ապրիլի վերջը։ Այս մասին ապրիլի 13-ին ԱԺ նիստում, ներկայացնելով երկրում արտակարգ դրությունը երկարաձգելու մասին կառավարության որոշումը, հայտարարեց փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը։
Կառավարության առաջարկության համաձայն, քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակումները պետք է երկարաձգվեն ապրիլին։
«Հասարակական տրանսպորտը ինչպես Երեւանում, այնպես էլ մարզերում նախկինի պես չի գործի։ Նախկինի պես կսահմանափակվի օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքը»,- պարզաբանեց պարետը։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ի դրությամբ Հայաստանում գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 1039 դեպք։ Ապաքինվել է 211 մարդ, 14 մարդ մահացել է։

The restrictions on public transport that were set as part of the regime of state of emergency need to be maintained until the end of April. This is what Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan, who is also the Commandant for the current state of emergency, said while presenting the government’s decision no extending the state of emergency in the country.
Based on the government’s proposal, the restrictions on the movement of citizens must be extended until the end of April.
“There won’t be public transport in Yerevan and the provinces, and foreign citizens won’t be able to enter the country,” the Commandant explained.
As on April 13, Armenia has 1,039 coronavirus cases, 211 people have recovered, 14 people have died.