ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբաններից Արամ Վարդեւանյանը պաշտոնապես հայտարարում է, որ Երեւան-Կենտրոն ՔԿՀ-ում, որի աշխատակիցներ, կալանավորված անձինք եւ պատիժը կրող անձանց թվերի պայմաններում կատարվել է միայն 48 աշխատակցի թեստավորում եւ երկու աշխատակցի թեստի արդյունքները դրական են: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արամ Վարդեւանյանը։
«Հարգելի գործընկերներ, մի քանի շաբաթ առաջ հայտնել էի, որ Երեւան-Կենտրոն ՔԿՀ-ի աշխատակիցներից մի քանիսի մոտ առկա են կորոնավիրուսային վարակի բոլոր ախտանշանները: Այժմ պաշտոնապես հայտարարում եմ Երեւան-Կենտրոն ՔԿՀ-ում, որի աշխատակիցներ, կալանավորված անձինք եւ պատիժը կրող անձանց թվերի պայմաններում կատարվել է միայն 48 աշխատակցի թեստավորում եւ երկու աշխատակցի թեստի արդյունքները դրական են: Հիշում եք չէ ոմանք պնդում էին, որ չկա վարակ ՔԿՀ-ներում եւ հատկապես Երեւան-Կենտրոնում: Երեւան-Կենտրում ՔԿՀ ում երկու հաստատված դեպք արդեն առկա է՝ պաշտոնապես...: Վարդաշեն ՔԿՀ-ում 9 դեպք է գրանցվել, չծանրաբեռնեմ այլ ՔԿՀ-ներում եւս արձանագրված դեպքերով: Այս պայմաններում, երբ առնվազն ռիսկային խմբում գտնվող անձանց մասով րոպե շուտ չի փոփոխվում կալանավորումը, դրանով իրավասու մարմինները ոչ միայն արժեզրկում, այլ ոչնչացնում են իրավունքի գերակայությունը...»։

YEREVAN. – Aram Vardevanyan, one of the lawyers of second President of Armenia Robert Kocharyan, officially states that the results of the COVID-19 tests of two employees in the Yerevan-Kentron Penitentiary are positive; Vardevanyan wrote about this on his Facebook page.
"(…) in Yerevan-Kentron Penitentiary—under the conditions of the [large] number of whose staff, arrestees and people serving sentences—only 48 employees were tested, and the results of the tests of two employees are positive. (…). 9 cases have been registered in Vardashen Penitentiary; I will not burden [you] with the cases registered in other penitentiaries as well.
In these circumstances, when arrest is not commuted immediately at least for the people [including Kocharyan] in the risk group, with that, the competent authorities not only devalue, but also destroy the rule of law," he wrote, in particular.