Հարգելի’ հայրենակիցներ, այսօր առավել քան երբևէ ողջ հայությունը համախմբված է մեկ ընդհանուր գաղափարի շուրջ՝ սատարել և օգնել հայոց բանակին: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Առողջապահության նախարարության պրոֆեսոր Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնը:
Հայտարարությունում նաեւ ասվում է. «Հաշված րոպեների ընթացքում Արյան բանկի առջև գոյացող մեծ հերթերը վկայում են այն մասին, որ յուրաքանչյուրն իր ուժերի ներածին չափով ցանկանում է օգտակար լինել:
Ցավոք, ստեղծված իրավիճակում հնարավոր չէ կազմակերպել հերթագրում, սակայն վստահ ենք, որ յուրաքանչյուրիս համար ամենակարևորը ոչ թե անհարմարություններից խուսափելն է, այլ արյան անհրաժեշտ խմբաքանակ ապահովելը:
Հարկ է նշել, որ մեր կամավորների մեծ պատրաստակամության և բուժանձնակազմի անդադար աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր է դառնում արյան պաշարների համալրումը:

Сегодня как никогда все армяне объединены вокруг одной общей идеи – поддерживать и помогать армянской армии. Длинные очереди, которые образуются перед Банком крови за считанные минуты, демонстрируют, что каждый хочет быть максимально полезным. Об этом сообщили в Гематологическом центре имени профессора Йоляна.
«К сожалению, в сложившейся ситуации, невозможно организовать очередь, но мы уверены, что для каждого из нас самое главное - не избежать неудобств, а предоставить необходимое количество крови.
Следует отметить, что благодаря высокой подготовленности наших волонтеров и неустанной работе медперсонала, появляется возможность пополнить запасы крови.
Мы выражаем благодарность за то, что следите за нашими призывами, поддерживаете нас и всегда находитесь рядом с нами».