Տեղեկություններ կան, որ «Իմ քայլը» խմբակցությունում կան արժանապատիվ պատգամավորներ, որոնք ուզում են գալ նիստի, բայց վախենում են, որ ժողովուրդն այլ կերպ վարվի։ Այս մասին Ազգային ժողովի դիմաց հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Ժամը 20։00-ին ԱԺ նիստ է հրավիրվել, եթե նիստը չկայանա, մեզ անհրաժեշտ է «Իմ քայլից» 25 պատգամավոր։ Ես կոչ եմ անում մեր հայրենակիցներին, մարզերից եւ մայրաքաղաքից ընտրված իշխանական պատգամավորներին շարունակել զանգել, նամակներ գրել, որ գան ԱԺ։ Արդեն յոթ ժամ է մեր քաղաքացիները փողոցում են»,- ասաց նա։
Իշխան Սաղաթելյանը ներկայացնելով իրենց պահանջն, ասաց, որ եթե ժամը 20։00 ԱԺ նիստ չկայանա, եւ մինչեւ կեսգիշեր էլ վարչապետը հրաժարական չտա, իրենք 12։30-ին  ասուլիս կտան, եւ կներկայացնեն վաղվա ծրագիրը։
Իշխան Սաղաթելյանը հավաքի մասնակիցներին կոչ արեց գնալ տուն, հանգստանալ, ուժ հավաքել եւ պատրաստվել վաղվան։

Есть информация, что во фракции блока «Мой шаг» есть достойные депутаты, которые хотят прийти на заседание парламента, но боятся, что народ может повести себя как-то иначе. Об этом на митинге в Ереване 11 ноября заявил член Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Ишхан Сагателян.
«Заседание Национального Собрания созвано в 20:00, если заседание не состоится, нам нужно 25 депутатов от «Моего шага». Призываю наших соотечественников продолжать звонить и писать письма провластным депутатам от правящей силы, чтобы последние пришли в Национальное Собрание. Призываю участников акции разойтись по домам, отдохнуть, набраться сил и подготовиться к завтрашнему дню», - отметил он.