Հայաստանի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն այսօր` հունիսի 16-ին համաձայնություն տվեց «Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ 2011-13թթ. ներդրումային ծրագրին:
2011-2013թթ. Ներդրումային ծրագրով նախատեսվում է իրականացնել 14.8 մլրդ դրամի ընդհանուր ներդրումներ: Այդ մասին տեղեկացնում են «Հայռուսգազարդի» մամլո ծառայությունից:
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում հրավիրված քննարկման ժամանակ հիմնական զեկուցող Տեխնիկական վարչության պետ Ա. Հակոբյանը նշեց, որ ներդրումային ծրագիրը կազմված է` հաշվի առնելով ներկայիս հետճգնաժամային իրավիճակը:
Ծրագիրը հիմնականում նպատակաուղղված է Հայաստանի գազամատակարարման հուսալիության բարձրացմանը եւ գազասպառողների անվտանգության անհրաժեշտ մակարդակի ապահովմանը:
2011 թ. «Հայռուսգազարդը» նախատեսում է իրականացնել 8,49 մլրդ դրամի ներդրումներ, որից 3,34 մլրդ դրամը` գազափոխադրման համակարգում, ինչը կազմում է ներդրումների ծավալի 39%, եւ 5,15 մլրդ դրամը՝ գազաբաշխման համակարգում, ինչը կազմում է ներդրումների ծավալի 61%-ը:

YEREVAN. - Armenia’s Public Services Regulatory Commission has approved on Thursday the investment program of ArmRosGazprom for 2011-2013.
The program provides for making investments amounting to about $39,5 million during 2011-2013, company’s press service informed Armenian News-NEWS.am.
During the discussions it was noted that the investment program is designed taking into account the current post-crisis situation.
The program is mainly aimed at improving reliability of Armenia’s gas supply and ensuring an adequate level of safety for gas consumers.
In 2011 the company is expected to invest AMD 8,49 billion, of which AMD 3.34 billion (39%) will be allocated to cargo transportation, and the remaining AMD 5.15 billion (61%) – to distribution of gas.