Այօսր՝ ապրիլի 26-ին, ժամը 03։33-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին փորձում է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով Երևանի Կիևյան կամրջից։
ԱԻՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Հոգեբանական աջակցության բաժնի օպերատիվ խումբը։
Պարզվել է, որ Ա․ Խ․-ն (ծնված 1994 թ․) անցել է կամրջի արգելապատնեշը։
Փրկարարների և հոգեբանի համատեղ ուժերով կանխվել է քաղաքացու ինքնասպանության փորձը․ վերջինիս ցուցաբերվել է հոգեբանական աջակցություն։ Քաղաքացին տեղափոխվել է ոստիկանության Մաշտոցի բաժին։

YEREVAN. – At 3:33am Monday, the national crisis management center received a report that a person was trying to commit suicide by jumping from the  Great Bridge of Hrazdan, more commonly known as Kievian Bridge, in the capital Yerevan.
It turned out that A. Kh.—born in 1994—had passed the barrier of this bridge, the Ministry of Emergency Situations informed Armenian-NEWS.am.
This citizen's suicide attempt was prevented by the joint efforts of rescuers and a psychologist, this person was provided with psychological support, and then was taken to a Yerevan Police station.