Հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված մարտական հենակետում նոյեմբերի 24-ին՝ ժամը 14։50-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրեն Ռոմանի Ավետիսյանի (ծնվ. 2001թ.) դին՝ գլխի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորմամբ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրությունից:
Տարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Սուրեն Ավետիսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։

На опорном пункте, расположенном на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы, 24 ноября примерно в 14։50 обнаружено тело военнослужащего срочной службы N-ской воинской части, рядового Сурена Романовича Аветисяна (2001 года рождения), с огнестрельным ранением в области головы. Об этом говорится в сообщении, распространенном Министерством обороны РА.
«Ведется расследование для полноценного выяснения обстоятельств инцидента.
МО РА разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Сурена Аветисяна», - говорится в сообщении.