2022 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերի կրակը մարվել է Պեկինի Ազգային մարզադաշտում:
Կիրակի Չինաստանի մայրաքաղաքում տեղի է ունեցել ձմեռային օլիմպիական խաղերի փակման արարողությունը: Ավելի վաղ Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի ղեկավարը հայտարարել է Պեկինում Խաղերի փակումը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Օլիմպիական խաղերին մասնակցել են մարզիկներ 91 երկրներից, խաղարկվել է 109 համալիր մրցանակ սպորտի 7 տեսակներում (15 դիսցիպլին): Մեդալային ստուգարքի հաղթող է ճանաչվել Նորվեգիայի հավաքականը՝ ստանալով 16 ոսկե, 8 արծաթե, 13 բրոնզե մեդալ: Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Գերմանիայի թիմը (12-10-5), երրորդը՝ Չինաստանի հավաքականը (9-4-2), ռուսական թիմը զբաղեցրել է իններորդ հորիզոնականը (6-12-14): Մրցանակների ընդհանուր թվով առաջինն են նորվեգացիները (37), երկրորդը՝ ռուսները (32), երրորդը՝ գերմանացիները (27):
Պեկինն առաջին քաղաքն է, որն ընդունել է ամառային եւ ձմեռային Օլիմպիական խաղերը: 2008-ին ամառային Օլիմպիադայի բացման ու փակման արարողությունը նույնպես տեղի է ունեցել Պեկինի Ազգային մարզադաշտում:

The Olympic flame of the 2022 Winter Games is extinguished at the National Stadium in Beijing, TASS reported.
A closing ceremony for the Winter Olympics was held in the Chinese capital on Sunday. Earlier, the head of the International Olympic Committee had declared the Beijing Games closed.
Athletes from 91 countries participated in the competitions. 109 medals were awarded in 7 sports (15 disciplines). The Norwegian team won 16 gold, 8 silver and 13 bronze medals. Germany (12-10-5) ranked second, China (9-4-2) came in third, with Russia ninth (6-12-14). The Norwegians were first (37), Russians were second (32), and Germans were third (27) in terms of the total medal count.
Beijing was the first city to host the Summer and Winter Olympic Games. In 2008, the opening and closing ceremonies of the Summer Olympics were also held at the National Stadium in Beijing.