Մեքսիկայի իրավապահ մարմինները ԱՄՆ սահմանի մոտ գտնվող Սյուդադ Հուարես քաղաքում երկօրյա օպերացիա են իրականացրել: Ինչպես հաղորդում է  CNN –ը` հղում կատարելով ոստիկանության ներկայացուցիչներին,  արդյունքում ձերբակալվել է  500 տղամարդ եւ 530 կին: Բոլոր ձերբակալվածները կասկածվում են սեռական շահագործման  եւ մարդկանց անօրինական վաճառքի մեջ:  Օպերացիայի ժամանակ ոստիկանների կողմից ազատվել են 20 անչափահաս աղջիկներ:
Ինչպես հաղորդում է «France-Presse»-ը, իրավապահների տվյալներով` 2010 թ-ին Սյուդադ Հուարեսում  անհետացել է առնվազն 59 կին: 1993 -2005թթ. կորած կանանց թիվն ավելի քան  3 հազար է:

Правоохранительные органы Мексики провели двухдневную масштабную операцию на границе с США, в городе Сьюдад-Хуарес. Как сообщает CNN со ссылкой на представителей полиции, по ее итогам были арестованы 500 мужчин и 530 женщин. Все арестованные подозреваются в причастности к сексуальной эксплуатации и незаконной торговле людьми. В ходе операции полицейскими были освобождены 20 несовершеннолетних девушек.
Как отмечает «France-Presse», по данным правозащитников в 2010 году в Сьюдад-Хуаресе пропали, как минимум, 59 женщин. Общее же число пропавших в городе женщин с 1993 по 2005 год  - более 3 тысяч.