Ադրբեջանի բարձրագույն ռազմական ակադեմիայի ուսանողները նամակ են ուղարկել ադրբեջանական «Մուսավաթ» թերթի խմբագրություն, որտեղ իրենց մեղադրանքներ են հնչեցնում  պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիեւի կողմից պաշտոնական դիրքի չարաշահման վերաբերյալ: Նամակում մասնավորապես արծարծվում են հետեւյալ հարցերը. «Սաֆար Աբիեւն ի՞նչ հիմքերով է յուրացրել Պաշտպանության նախարարության կողմից ծառայողական նպատակներով հատկացված 1000 քմ բնակելի տարածքը եւ ավելի քան 1 հեկտար կազմող հողատարածքը: Իսկ որտե՞ղ են ապրելու հետագա պաշտպանության նախարարները: Թե՞ Աբիեւը որոշել է ցմահ զբաղեցնել այդ պաշտոնը եւ պաշտոնական դիրքի չարաշահմամբ ամբողջությամբ թալանել Պաշտպանության նախարարությանը: Ի՞նչ փողերով է Աբիեւը կառուցում միլիոնավոր գումարներ արժեցող ամառանոցները: Թե 2000 մանաթից ավելի աշխատավարձ է ստանում, իսկ միգուցե միլիոնանոց մաղարիչնե՞ր է ստանում»:
Ինչպես հաղորդում է «Մուսավաթ»-ը, Սաֆար Աբիեւին է պատկանում Ռազմական ակադեմիայի հարեւանությամբ, Հասան Ալիեւ, Թեյմուր Ալիեւ եւ այլ փողոցների վրա գտնվող ամառանոցները, բացի այդ նա ունի մի շարք բնակարաններ նորակառույց բազմահարկ շենքում եւ հսկայական հողատարածք: Նախարարի տիրույթների ընդհանուր արժեքը 10 միլիոն մանաթի է հասնում:

Cadets of higher military academy of Azerbaijan sent a letter to the local Musavat newspaper accusing Defense Minister Safar Abiyev of abuse of power.
The students wonder how Abiyev managed to appropriate house with an area of 1,000 square meters and over one hectare farmland which was provided by Defense Ministry.
“Abiyev decided to hold the post of a minister for the rest of his life and plunder the Defense Ministry, didn’t he? At whose expense is he building a luxury villa worth a few million? Maybe he gets a huge salary or at least huge bribes?” the students wonder.
According to the newspaper, Abiyev owns villas located near the military academy, several apartments in new buildings and a huge piece of land. His property is estimated at over 10 million manat.