Բրիտանացի պահպանողական պատգամավոր Նիլ Փերիշին մեղադրել են Համայնքների պալատի նիստերի սենյակում պոռնոգրաֆիա դիտելու մեջ, հայտնում է BBC-ն։
Նա հեռացվել է Խորհրդարանական կուսակցությունից եւ քննության մեջ է գտնվում Ստանդարտների հարցերով խորհրդարանական հանձնակատարի կողմից։
Երկու կին գործընկերներ բողոքել են նրանից այս շաբաթ՝ ասելով, որ իբր տեսել են, թե ինչպես է նա, իրենց կողքին նստած, հեռախոսով մեծահասակների համար նախատեսված նյութեր նայում:
Եթե ստանդարտների հանձնակատար Քեթրին Սթոունը պարզի, որ նրա խախտել է պատգամավորների վարքագծի կանոնները, ապա հնարավոր պատժամիջոցները կտատանվեն ներողություն խնդրելուց սկսած մինչեւ հեռացում կուսակցությունից:
Փերիշը իր կայքում արված հայտարարության մեջ նշել է, որ «կշարունակի կատարել իր պարտականությունները, քանի դեռ հետաքննությունը շարունակվում է:

Британского депутата-консерватора Нила Пэриша обвинили в просмотре порнографии в зале заседаний Палаты общин, сообщает BBC.
Он был исключен из парламентской партии и находится под следствием парламентского комиссара по стандартам.
Две женщины-коллеги пожаловались на него на этой неделе, заявив, что якобы увидели, как он просматривает материалы для взрослых на своем телефоне, сидя рядом с ними.
Сам Пэриш заявил, что он сам настоял на расследовании.
Если комиссар по стандартам Кэтрин Стоун установит, что он нарушил кодекс поведения членов парламента, то возможные санкции будут варьироваться от принесения извинений в Общине до отстранения от работы или исключения из партии.
Пэриш заявил, что он «продолжит выполнять свои обязанности в качестве члена парламента от Тивертона и Хонитона», пока идет расследование, в заявлении на его сайте.