Այսօր՝ հուլիսի 10-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում:
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Գառնի-Արտաշատ ավտոճանապարհի 1-ին կմ հատվածում բախվել են Nissan Tiida և Opel Zafira մակնիշի ավտոմեքենաները:
Վթարի հետևանքով 4 հոգի տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Երևանի «Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն: Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ օպերատիվ են գործել Գառնու ամբուլատոր կենտրոնի բժիշկները, ովքեր վիրավորներին մինչև «Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն տեղափոխելը, տեղում առաջին բուժօգնությունն են ցուցաբերել:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են վարորդների և վիրավորների ինքնությունը: Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենաները տեղափոխվում են ոստիկանության Կոտայքի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք:

Крупное ДТП произошло сегодня, 10 июля, в Котайкской области Армении.
Как сообщает  shamshyan.com, в районе 19:00 на 1-м километре дороги Гарни-Арташат столкнулись автомобили Nissan Tiida и Opel Zafira.
Вследствие ДТП четыре человека с травмами различной степени тяжести были госпитализированы в медцентр «Сурб Григор Лусаворич» в Ереване.
Фотокорреспондент Гагик Шамшян сообщает, что до госпитализации пострадавшим была оказана первая медицинская помощь.
Полиция и следственный отдел устанавливают личности водителей и пострадавших. По поручению следователя автомобили перевезены на специально охраняемую территорию отдела полиции Котайка.