Հայաստանի գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը հրահանգել է քրեական գործ հարուցել «Հարսնաքար» ռեստորանում տեղի ունեցած միջադեպի փաստով: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է գլխավոր դատախազի մամուլի քարտուղար Սոնա Տռուզյանը:
Լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, օգոստոսի 24-ի առավոտվա դրությամբ, ոստիկանությունը, որը հետաքննում էր միջադեպը, դեռ քրեական գործ չէր հարուցել: Մամուլի ասուլիսում գլխավոր դատախազին հարցրել էին, թե որն է ոստիկանության նման դանդաղկոտության պատճառը:
Ի պատասխան Աղվան Հովսեփյանն ասել է, թե մամուլից է իմացել այդ մասին եւ հրահանգել է պարզել` արդյոք հրապարակումը համապատասխանում է իրականությանը: Հավանաբար դրանից հետո էլ որոշում է կայացվել քրեական գործ հարուցելու մասին:
Նշենք, որ Ավանի «Հարսնաքար» ռեստորանում միջադեպը տեղի էր ունեցել օգոստոսի 15-ին: Հարսանեկան արարողության ժամանակ վեճ էր ծագել հյուրերի եւ հաստատության աշխատակցի միջեւ: Արդյունքում հրազենային վնասվածքներ էին ստացել 33-ամյա Նորայր Աթոյանն ու 25-ամյա Վերսանդ Մկրտչյանը: Ներկայումս նրանց կյանքին ոչինչ չի սպառնում:

YEREVAN. – Armenia’s Prosecutor General Aghvan Hovsepyan instructed to institute criminal proceedings on Harsnakar case, spokesperson for the Prosecutor Sona Truzyan told Armenian News-NEWS.am on Wednesday.
According to media, police has not instigated the criminal proceedings yet. Prosecutor General said he learnt about the incident from media. Therefore, Prosecutor General should first check information and then initiate the proceedings.
The incident occurred on August 15 in Harsnakar restaurant during a wedding party. Scuffle broke out between one of the guests and the employee of the restaurant. Norayr Atoyan, 33 and Varsand Mkrtchyan, 25 were injured in a skirmish.