Սեպտեմբերի 1-ին հանրապետության աշակերտները նոր ուսումնական տարին կսկսեն հատուկ ՀՀ Անկախության 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ  տպագրված օրագրերով:
Հայաստանի Անկախության 20-րդ տարեդարձի միջոցառումների հանրային կապերի պատասխանատու Արեւիկ Բադալյանի ներկայացմամբ, աշակերտներն Անկախության տոնին ընդառաջ որպես նվեր կստանան պետական դրոշի գույներով տպագրված օրագրերը, որոնց վրա պատկերված են ՀՀ Անկախության 20-րդ տարեդարձի տարբերանշանն ու կարգախոսը` «Հայաստանը դու ես»: Օրագրի էջերին տպագրվել են Հայաստանի օրհներգը եւ տերունական աղոթքը, տեղեկատվություն Հայաստանի զինանշանի, պետական տոների, հիշատակի օրերի եւ Հայաստանյաց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու տոների մասին:

Ученики всех школ Армении 1 сентября получат в подарок специальные дневники, выпущенные к 20-летнему юбилею независимости Армении. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявила ответственный по связям с общественностью приуроченных к 20-летнему юбилею независимости Армении мероприятий Аревик Бадалян, добавив, что на дневниках изображена эмблема 20-го юбилея независимости Армении, а также напечатан лозунг: «Армения – это ты».
Отметим, что на страницах дневников размещены гимн, молитва господня, также представлена информация о гербе, государственных и церковных праздниках, памятных днях Армении.