Կիեւյան շրջանային դատարանը մինչեւ դեկտեմբերի 8-ը ձերբակալել է Ղրիմի կամրջի ահաբեկչական գործողության գործով անցնող հինգ մարդու, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տեղեկացրել են դատարանում։
«Երեկ Կիեւյան շրջանային դատարանը Ղրիմի կամրջի ահաբեկչական գործողության գործով անցնող հինգ մարդու հանդեպ որպես խափանման միջոց ընտրել է երկու ամսով՝ մինչեւ դեկտեմբերի 8-ը ձերբակալությունը»,- տեղեկացրել են դատարանում։
Ինչպես տեղեկացրել է «Ինտերֆաքս»-ը՝ հղում կատարելով աղբյուրին, խոսքը Արտյոմ Ազատյանի, Գեորգի Ազատյանի, Ռոման Սոլոմկոյի, Վլադիմիր Զլոբայի եւ Արթուր Թերջանյանի մասին է։
Երկուսի փաստաբանները հաստատել են իրենց պաշտպանյալների հանդեպ խափանման միջոցի ընտրությունը՝ հրաժարվելով մեկնաբանել գործի այլ մանրամասներ։

Киевский районный суд арестовал до 8 декабря пятерых фигурантов дела о террористическом акте на Крымском мосту, сообщили РИА Новости в суде.
«Вчера Киевским районным судом в отношении пятерых фигурантов по делу о террористическом акте на Крымском мосту была избрана мера пресечения - арест на два месяца до 8 декабря», - сообщили в суде.
Как сообщает Интерфакс со ссылкой на источник, речь идет об Артеме Азатьяне, Георгии Азатьяне, Романе Соломко, Владимире Злобе и Артуре Терчаняне.
Адвокаты двоих фигурантов подтвердили факт избрания их подзащитным меры пресечения, отказавшись комментировать иные подробности дела.