Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը ժամանել է Բաքու: Հայաստանի պատվիրակությունն Ադրբեջանի մայրաքաղաք է ժամանել Թբիլիսիից: Apasport.az-ը հայտնում է, որ հայկական պատվիրակության հետ Բաքու է ժամանել նաեւ Ռուսաստանի պատվիրակությունը եւ երկու թիմերը մեկնել են այն մարզաբազան, որտեղ աշխարհի առաջնության օրերին բնակվելու են խիստ հսկողության տակ, մյուս թիմերից առանձին:
Հայաստանի պատվիրակության ղեկավարն է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը: Գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանի եւ մարզիչներ Կարեն Աղամալյանի ու Մեխակ Ղազարյանի ղեկավարությամբ Բաքվի ռինգ դուրս կգան Հովհաննես Դանիելյանը (49 կգ), Հովհաննես Բոչկովը (56 կգ), Վլադիմիր Սարուխանյանը (60 կգ), Հրաչիկ Ջավախյանը (64 կգ), Սամվել Մաթեւոսյանը (69 կգ), Անդրանիկ Հակոբյանը (75 կգ), Արթուր Խաչատրյանը (81 կգ) եւ Արմեն Սիմոնյանը (+91 կգ):
Աշխարհի առաջնության բացման արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 25-ին, իսկ մենամարտերը կմեկնարկեն սեպտեմբերի 26-ին: Առաջնությունը Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային է. ուղեգիր կստանան 1-8-րդ տեղերը գրաված մարզիկները:

Спортивная делегация Армении прибыла в Баку для участия в чемпионате мира по боксу. Сборная Армении приехала в Баку вместе со сборной России и с соблюдением полной безопасности отправилась на спортбазу, где поселятся отдельно от других команд, сообщает apasport.az
Армянскую делегацию возглавляет вице-президент Федерации бокса Армении Дереник Габриэлян. Под руководством главного тренера Рафаэля Меграбяна, тренеров Карена Агамаляна и Мехака Казаряна на бакинский ринг выйдут Ованес Даниэлян (49 кг), Ованес Бочков (56 кг), Владимир Саруханян (60 кг), Грачик Джавахян (64 кг), Самвел Матевосян (69 кг), Андраник Акопян (75 кг), Артур Хачатрян (81 кг) и Армен Симонян (+91 кг).
Мировой турнир является отборочным к предстоящей Олимпиаде 2012 года в Лондоне, в ходе которого 92 боксера получат право выступить на олимпийских играх.
Международная Ассоциация бокса обеспечит онлайн-трансляции предстоящего чемпионата мира в прямом эфире на www.youtube.com/aibaboxingtv.