ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր եւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը եւ նրա կինը՝ Ջավահիրը, 25 մլն եվրոյով ձեռք են բերել ջրի արտադրությամբ զբաղվող բուլղարական «Gorna Banya» ընկերությունը, հայտնում է բուլղարական Sophia Echo-ն։ Ձեռնարկության նախկին տերերից Եվգենի Գորանովը հայտնել է, որ գործարքը կնքվել է անցած շաբաթ։
Նրա խոսքով, մոտ 20 մլն եվրո կծախսվի պարտքերը մարելու համար, որից 12 միլիոնը բանկից վերցված է եղել երկարաժամկետ, 4 մլն-ը՝ կարճաժամկետ վարկավորմամբ։ Դրանից բացի, 3.5 մլն եվրո կգնա Մեծ Բրիտանիայի ներդրումային ֆոնդ։
Նշենք, որ 2008թ. «Gorna Banya»-ն 36 մլն լեւի եկամուտ է ունեցել։
Գագիկ Ծառուկյանի գործընկերներն են լինելու Պավլին Իվանովը եւ Ռումեն Ցվետկովը, իսկ ընկերությունը ղեկավարելու է Զավեն Ասատուրովը։
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Ծառուկյանը նաեւ Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահն է եւ «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի տնօրենը։

Депутат армянского парламента и председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян и его супруга Джавагир приобрели болгарскую водно-разливочную компанию «Gorna Banya» за 25 миллионов евро, передает болгарская Sophia Echo. Один из бывших владельцев компании Евгений Горанов сообщил, что сделка была заключена на прошлой неделе.
По словам Горанова, около 20 млн евро пойдут на выплату долгов, из которых 12 млн были взяты в банке по долгосрочному и еще 4 млн. евро по краткосрочному займам. Кроме того, еще 3.5 млн евро пойдут в инвестиционный фонд Великобритании.
Отметим, что в 2008 году «Gorna Banya» имела доход в размере 36 млн левов.
Партнерами Гагика Царукяна будут Павлин Иванов и Румен Цветков, а управлять компанией будет Завен Асатуров.
Напомним, что Г. Царукян является также президентом Национального олимпийского комитета Армении и владельцем концерна «Мульти Групп».