ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր եւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը եւ նրա կինը՝ Ջավահիրը, 25 մլն եվրոյով ձեռք են բերել ջրի արտադրությամբ զբաղվող բուլղարական «Gorna Banya» ընկերությունը, հայտնում է բուլղարական Sophia Echo-ն։ Ձեռնարկության նախկին տերերից Եվգենի Գորանովը հայտնել է, որ գործարքը կնքվել է անցած շաբաթ։
Նրա խոսքով, մոտ 20 մլն եվրո կծախսվի պարտքերը մարելու համար, որից 12 միլիոնը բանկից վերցված է եղել երկարաժամկետ, 4 մլն-ը՝ կարճաժամկետ վարկավորմամբ։ Դրանից բացի, 3.5 մլն եվրո կգնա Մեծ Բրիտանիայի ներդրումային ֆոնդ։
Նշենք, որ 2008թ. «Gorna Banya»-ն 36 մլն լեւի եկամուտ է ունեցել։
Գագիկ Ծառուկյանի գործընկերներն են լինելու Պավլին Իվանովը եւ Ռումեն Ցվետկովը, իսկ ընկերությունը ղեկավարելու է Զավեն Ասատուրովը։
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Ծառուկյանը նաեւ Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահն է եւ «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի տնօրենը։

Gagik Tsarukyan, Chairman of the Prosperous Armenia Party and Parliament member and his spouse Javaguir have purchased the Bulgarian water bottling company Gorna Banya for €25m.
Evgeni Goranov, one of the company’s former owners, confirmed the deal was struck late last week.
About €20m of the amount will be channeled to debt payments, Goranov said, noting that the company owes €12m in long-term banking loans and €4m in short-term funding.
It should pay a separate sum of about €3.5m to a UK investment fund.
The other partners that have divested of their stakes in the water bottler are Pavlin Ivanov and Roumen Tsvetkov. Zaven Asaturov has been appointed company manager.
Gorna Banya generated total revenue of more than 36 million leva for 2008.
Gagik Tsarukyan is President of the Armenian National Olympic Committee and owner of the Multi Group concern.