Հուլիսի 18-ի գիշերը Ղրիմում ՀՕՊ ուժերը խփել են ինը անօդաչու, իսկ ռադիոէլեկտրոնային պայքարի միջոցները վնասազերծել են եւս 19 անօդաչու, տեղեկացրել է Ղրիմի ղեկավար Սերգեյ Աքսյոնովը թելեգրամ-ալիքում։ Գրոհի հեռեւանքով տուժածներ չկան, ասել է նա։
Պաշտպանության նախարարությունը եւս հայտարարել է Կիեւի՝ 28 դրոններով ահաբեկչական գրոհ իրականացնելու փորձերը կասեցնելու մասին, դրանցից 17-ը, գերատեսչության տվյալներով, խփվել է, եւս 11-ը վնասվել եւ վայր է ընկել։
«Ահաբեկչական գրոհի կասեցման արդյունքում տուժածներ եւ ավերածություններ չկան»,- նշվել է հաղորդագրությունում։

За ночь на 18 июля на востоке Крыма силы ПВО сбили девять беспилотников, а средства радиоэлектронной борьбы подавили еще 19, сообщил глава Крыма Сергей Аксенов в телеграм-канале. Пострадавших в результате атаки беспилотников нет, также сказал он.
Минобороны также заявило о пресечении попытки Киева осуществить террористическую атаку 28 дронами, 17 из них, по данным ведомства, сбиты, еще 11 были подавлены и упали.
«В результате пресеченной террористической атаки пострадавших и разрушений нет», — говорится в сообщении.