Ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս զոհված մայոր Արման Բաբաջանյանը Սիսիանից էր, 32 տարեկան, զինված ուժերում վաղուց էր ծառայում: Սիսիանի աքաղաքպետարանի աշխատակազմի քարտուղար Աննա Կարապետյանը NEWS.am-ի հայտնեց, որ Արման Բաբաջանյանը սպա էր՝ կոչումով մայոր, Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանն ավարտելուց հետո զինված ուժերում էր ծառայում:
Նա նշեց, որ Արման Բաբաջանյանը ամուսնացած էր, ունի 3 որդի, երկուսը դպրոցական են, մեկը՝ մանկապարտեզ էր հաճախում:
Արման Բաբաջանյանը մասնակցել է ինչպես 44-օրյա, այնպես էլ նախորդ տարի սեպտեմբերյան մարտերին:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, ինժեներական աշխատանքներ (ճանապարհի կառուցման նպատակով պայթեցման աշխատանքներ) կատարելիս տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով մահացել են ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող, մայոր Արման Ռուբիկի Բաբաջանյանը և զինծառայող Արթուր Հայկի Պողոսյանը:

Погибший при выполнении инженерных работ майор Арман Бабаджанян был 32-летним уроженцем Сисиана и долгое время служил в вооруженных силах. Как сообщила Новости Армении- NEWS.am секретарь аппарата мэрии Сисиана Анна Карапетян, Арман Бабаджанян был офицером в звании майора и после окончания военного университета имени Вазгена Саркисяна служил в вооруженных силах.
Она отметила, что Арман Бабаджанян женат, у него трое сыновей, двое из них учатся в школе, один посещает детский сад.
Арман Бабаджанян в прошлом году принимал участие как в 44-дневной войне, так и в сентябрьских боях.
Ранее мы сообщили о том, что майор Арман Рубикович Бабаджанян и военнослужащий Артур Айкович Погосян погибли в результате взрыва, произошедшего 2 сентября, в районе 17:30, при выполнении инженерных работ (взрывных работ с целью строительства дороги).