Այսօր՝ դեկտեմբերի 1-ին, առանձնակի դաժանությամբ սպանություն է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Ժամը 14:40-ի սահմաններում «Ստեփանավան» բժշկական կենտրոնից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Ստեփանավանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Գյուլագարակ գյուղի 1-ին փողոցի տներից մեկը, որտեղ հայտնաբերել են գլուխը ջնջխված կնոջ դի, հաղորդում է Shamshyan.com-ը:
Ոստիկաններն ու քննիչները նշված տանը հայտնաբերել են 93-ամյա Արաքսյա Առաքելյանի դին և արնանման հետքեր:
Դեպքի փաստով Ստեփանավանի քննչական բաժնում սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ հանցագործությունը կատարած անձի կամ անձանց ինքնությունը պարզելու, նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ, ինչպես նաև՝ արդյո՞ք սպանությունը զուգորդվել է տունը թալանելով:

В Лорийской области 1 декабря произошло убийство с особой жестокостью.
Как сообщает сайт криминальных новостей Shamshyan.com, в Степанаванское отделение полиции МВД Армении в 14:40 поступило сообщение из МЦ «Степанаван» о том, что врачи «скорой помощи» по вызову отправились в село Гюлагарак, где в одном из домов обнаружили тело женщины с разбитой головой.
Прибывшие по указанному адресу правоохранители обнаружили в доме тело 93-летней Араксии Аракелян и следы, похожие на кровь.
Правоохранители ведут работу для выяснения личности лица (или лиц), совершившего преступление. Назначена судебно-медицинская экспертиза.