Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Գիլբերտ Հունգբոյին: հայտնում են վարչապետ աշխատակազմի մամուլի ծառայությունից։
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության միջև համագործակցությունը, կազմակերպության կողմից փորձագիտական աջակցության տրամադրումը, այդ թվում՝ ոլորտում առկա խնդիրների վերհանման ու անհրաժեշտ կարգավորումների և բարեփոխումների իրականացման նպատակով:
Այդ համատեքստում, զրուցակիցները հույս են հայտնել, որ Երևանում անցկացված «Սոցիալական արդարության խթանումը. աշխատանքի ապագան ներկայիս ժամանակաշրջանում» խորագրով միջազգային համաժողովի շրջանակում արդյունավետ քննարկումները կնպաստեն ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը:
Վարչապետն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց խնդիրների լուծման ուղղությամբ կառավարության քայլերին և ընդգծել միջազգային հանրության աջակցության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել սոցիալական արդարության, զարգացող աշխատաշուկայի մարտահրավերների և դրանց հաղթահարման հնարավորությունների ու քայլերի շուրջ:

Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia received the Director General of the International Labor Organization (ILO), Gilbert Houngbo, the PM’s office informs.
The premier emphasized the cooperation between the Armenian government and ILO, the provision of expert assistance by this organization, including for the purpose of revealing the problems in the field and implementing the necessary regulations and reforms.
In that context, the interlocutors expressed hope that the effective discussions within the framework of the international conference, entitled "On Advancing Social Justice: Reshaping the Future of Work in the Era of Technological Transformations and Crisis," will contribute to solving the problems in the field.
The PM referred to the government's steps towards solving the problems of forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh and emphasized the need for the support of the international community.
During the meeting, the sides exchanged ideas on social justice, challenges of the developing labor market and opportunities and steps to overcome them.