Վրաստանում, Մինդելիի անվան հանքավայրում երեկ գիշեր երկու մարդ է մահացել: Ինչպես «Կավկազ Պրեսս»-ին հայտնում են «Գռուզուգոլ» ընկերության վարչակազմից, իրենց պատկանող հանքավայրի 4-րդ հատվածում, Տկիբուլի քաղաքում (Իմերեթիի շրջան) փլվել է առաստաղը, որի հետեւանքով մահացել են երկու հանքափորներ, հայտնում է Գռուզիա Online-ը:
Ըստ պաշտոնական տվյալների` հանքավայրի առաստաղը փլվել է «հանքային զանգվածների շարժումից»: Վարչակազմը կտրուկ ժխտում է մեթանային գազի կուտակման հետեւանքով առաջացած պայթյունի հավանականությունը: Զոհվածների հուղարկավորության բոլոր ծախսերը կիրականացնի «Գռուզուգոլը»: Նրանք նաեւ օրենքով նախատեսված փոխհատուցում կվճարեն զոհվածների ընտանիքներին: Հարկ է նշել, որ սա Տկիբուլիի հանքավայրի առաջին վթարը չէ: Այս տարվա գարնանը այնտեղ մեթանի պայթյունից մահացել էր 35-ամյա հանքափոր Թեմուր Գաբրիաձեն:
Այս տարվա հունվարի 22-ին հանքավայրի պայթյունից մեկ մարդ է զոհվել, չորսը վիրավորվել են:
2010թ. օգոստոսի 27-ին Տկիբուլիի հանքավայրում պայթյունի արդյունքում յոթ մարդ է տուժել:
Ավելի վաղ, 2010թ. մարտին դարձյալ այդ հանքավայրում պայթյուն է տեղի ունեցել, զոհվել են չորս հանքափորներ, մեկը ծանր վիրավորվել է:

Два человека погибли вчера ночью на шахте имени Миндели на Западе Грузии. Как сообщили «Кавказ-Пресс» в дирекции принадлежащей объединению «Грузуголь» шахты, на четвертом участке Шахты в городе Ткибули (регион Имерети) обвалился потолок, в результате чего погибли двое шахтеров, передает Грузия Online.
По официальным данным, потолок шахты обвалился из-за «движения рудных масс». Администрация категорически опровергает возможность взрыва в результате скопления метанового газа.
Все расходы на похороны погибших берет на себя «Грузуголь». Они же выплатят причитающиеся по закону компенсации семьям погибших.
Следует отметить, что это не первый несчастный случай на Шахте в Ткибули. Весной этого года там при взрыве метана погиб 35-летний шахтер Темур Габриадзе.
22 января этого года при взрыве на шахте один человек погиб и четверо пострадали.
27 августа 2010 года на шахте в Ткибули в результате взрыва пострадали семь человек.
Ранее, 3 марта 2010 года, в этой шахте также произошел взрыв, погибли четыре горняка, один был тяжело ранен.