Կիրակի օրը անսպասելի հորդառատ անձրևները և փոթորկոտ քամին պատուհասել են Արևմտյան Բենգալիա հնդկական նահանգի արևելյան մասին, ինչի հետևանքով, տեղական իշխանությունների հաղորդմամբ, զոհվել է չորս և վիրավորվել մի քանի մարդ, ինչը բնակչության տարհանման պատճառ է դարձել:
Փոթորիկը հարվածել է Արևմտյան Բենգալիայի Ջալփայգուրի շրջանին և վնասել տներ, արմատախիլ արել ծառեր, խաթարել է տրանսպորտի աշխատանքը և էլեկտրամատակարարումը, հայտնում է ANI-ն:
Տեղի շրջանի ղեկավար Շամա Փարվինը հայտնել է, որ փոթորկի հետևանքով չորս մարդ է մահացել, տասնյակ վիրավորներ բուժօգնություն ստանալու համար տեղափոխվել են  շրջանային հիվանդանոց ։
Նահանգի գլխավոր նախարար Մամատա Բաներջին ասել է, որ կառավարությունը փոխհատուցում կվճարի եղանակից տուժածների հարազատներին:

Внезапные проливные дожди и штормовой ветер обрушились в воскресенье на восточную часть индийского штата Западная Бенгалия, в результате чего, по словам местных властей, погибли четверо и еще несколько человек получили ранения, что вызвало эвакуацию населения.
Шторм обрушился на район Джалпайгури в Западной Бенгалии и повредил дома, вырвал с корнем деревья, нарушил работу транспорта и электроснабжения, сообщает ANI.
Глава местного округа Шама Парвин сообщил, что в результате урагана погибли четверо,  десятки раненых были доставлены в местную районную больницу для оказания медицинской помощи.
Главный министр штата Мамата Банерджи сообщил, что правительство выплатит компенсацию ближайшим родственникам жертв непогоды.