Իսրայելի զինված ուժերը հարված են հասցրել Լիբանանի հարավում հիվանդանոցի կողքին գտնվող մզկիթին՝ լրացնելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքի օբյեկտների աճող ցուցակը, որոնց դեմ նրանք գրոհել են, տեղեկացրել է Al Jazeera-ն։
Սալահ Գանդուր հիվանդանոցը տեղեկացրել է, որ նրա ինը բժիշկներ եւ բուժքույրների անձնակազմը վիրավորվել են ծանր հարվածների հետեւանքով, տարհանման մասին Իսրայելի նախազգուշացումներն ստանալուց հետո։
Իսրայելցի զինվորականները հավաստիացնում են, որ լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման մգրոհայինները գտնվել են մզկիթում, երբ այն ենթարկվել է հարձակման, բայց ոչ մի ապացույց չի ներկայացվել։
Լիբանանի պետական ազգային լրատվական գործակալությունը տեղեկացրել է, որ հիվանդանոցի տարածքը Բինթ-Ջբեյլ քաղաքում «ենթարկվել է իսրայելական գնդակոծման»։
AFP գործակալությունը տեղեկացրել է, որ հիվանդանոցի տնօրենը հայտնել է շենքին հասցված ուղիղ հարվածի մասին, ինչի հետեւանքով այնտեղ գտնվողները տարհանվել են։

Израильские вооруженные силы нанесли удар по мечети рядом с больницей на юге Ливана, пополнив растущий список объектов гражданской инфраструктуры, которые они атаковали в стране, сообщает  Al Jazeera.
Больница Салах Гандур сообщила, что девять ее врачей и сестринского персонала были ранены в результате тяжелых ударов после получения предупреждения Израиля об эвакуации.
Израильские военные утверждают, что боевики ливанского движения «Хезболла» находились в мечети, когда она подверглась нападению, но никаких доказательств представлено не было.
Государственное национальное информационное агентство Ливана сообщило, что территория больницы в южном городе Бинт-Джбейль «подверглась израильскому обстрелу».
Агентство AFP сообщило, что директор больницы сообщила о прямом попадании в здание, в результате чего оно было эвакуировано.