Թուրքիայի մասնավոր հավաքածուներից մեկում պահվում է հոլիվուդյան հայտնի դերասանուհի Մերիլին Մոնրոյի լուսանկարը` թուրք զինվորների շրջապատում:
Լուսանկարի տերը կոլեկցիոներ Մուհամեդ Յուքսելը պատմել է լրատվամիջոցներին, որ լուսանկարն արվել է 1954 թվականին Կորեայում, երբ թուրքական բրիգադը մասնակցել է թերակղզում ընթաղող պատերազմում:
Նրա խոսքով` Մերիլին Մոնրոն ամուսնու` Ջո Դիմաջիոյի հետ ամուսնական ճանապարհորդության է եղել Ճապոնիայում: Սակայն ամուսինները վիճել են, եւ Մերիլինը, ամուսնուն բարկացնելու համար, ընդունել է ԱՄՆ-ի կառավարության հրավերը հյուրընկալվել զինվորականների մոտ Կորեայում:

В Турции в одной из частных коллекций содержатся фотографии знаменитой голливудской актрисы Мэрилин Монро в окружении турецких солдат.
Ее владелец, коллекционер Мухаммед Юксель рассказал СМИ, что дело было в 1954 году в Корее, когда турецкая бригада принимала участие в войне на полуострове.
По его словам, Мэрилин Монро вместе с супругом Джо Димаджио проводила свадебное путешествие в Японии. Но супруги рассорились, и Мэрилин, чтобы досадить мужу, приняла приглашение правительства США погостить у военных в соседней Корее.