Վրաստանի նոր գումարման խորհրդարանն աշխատանքը կսկսի նոյեմբերի 25-ին՝ չնայած նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլու եւ պատգամավորների Սահմանադրական դատարան ներկայացրած հայցերին ընտրությունների վերաբերյալ, հայտնել է երկրի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին։
«Մենք կհավաքվենք եւ կճանաչենք մեր իրավունքներն ու լիազարությունները»,- ասել է  Պապուաշվիլին, հայտնել է «Новости Грузия» պորտալը։
Նա «հիմարություն» է անվանել այն հավաստիացումները, թե նախագահի կամ պատգամավորների հայցերը ՍԴ կարող են խանգարել նոր խորհրդարանի լիազորությունների ճանաչման գործընթացին։
Նրա խոսքով՝ օրենսդրական նորմ, որը կդադարեցնի նորընտիր խորհրդարանի աշխատանքը ավելի քան 30 օրով, գոյություն չունի։

The Parliament of Georgia of new convocation will start work on November 25 despite the lawsuits filed by President Salome Zourabichvili and the MPs with the Constitutional Court regarding the recent elections, parliament speaker Shalva Papuashvili has said.
"We will gather and recognize our rights and powers," Papuashvili said, News Georgia reports.
He called "stupidity" the assurances that the aforesaid lawsuits could hinder the process of recognizing the powers of the new Georgian parliament.
According to Papuashvili, there is no legislative norm that can suspend the activities of the newly elected Parliament of Georgia for more than 30 days.