Թբիլիսիում հակակառավարական ցույցերի կազմակերպիչները փորձելու են խափանել Վրաստանում դեկտեմբերի 14-ին նշանակված նախագահական ընտրությունները։ Այս մասին ասվում է Վրաստանի Պետական ​​անվտանգության ծառայության (ԱԱԾ) հայտարարության մեջ։
«Ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ավերիչ և հանցավոր գործողությունների կազմակերպիչները ծրագրում են, որպեսզի Վրաստանում 2024 թվականի դեկտեմբերի 14-ին նախատեսված նախագահական ընտրությունների գործընթացը չկայանա և [ակնկալում են] ամեն ինչ անել՝ Վրաստանի վեցերորդ նախագահի ընտրությունը կանխելու համար, որն արհեստականորեն կառաջացնի իշխանության ճգնաժամ»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
«Հանցագործության կազմակերպիչները դիտարկում են երեքշաբթի, չորեքշաբթի և հինգշաբթի և մասամբ ուրբաթ օրը իրավիճակի առավելագույն սրման հնարավորությունը, որին կհաջորդի երկու-երեք մարդու մահը։ Այս զոհողությամբ նրանք փորձելու են բարձրացնել բողոքի մեղադրանքը, խրախուսել արմատական ​​տրամադրությունները, որոնք, ըստ իրենց ծրագրի, պետք է վերաճեն անվերահսկելի գործընթացների, և դրա համար պետք է մեղադրել իշխանություններին»,- հավելեց հետախուզական ծառայությունը։
Վրաստանի պետական ​​անվտանգության ծառայությունը քաղաքացիներին կոչ է անում ցուցաբերել առավելագույն ուշադրություն՝ չտուժելու համար։ Միաժամանակ, իշխանությունները մարդկանց խնդրում են կասկածելի իրավիճակի կամ սադրանքի փորձի դեպքում տեսախցիկով նկարահանել կատարվածը և դիմել իրավապահ մարմիններին։

The organizers of anti-government demonstrations in Tbilisi will attempt to disrupt the presidential elections scheduled for December 14 in Georgia. This is noted in a statement by the State Security Service of Georgia.
"According to the information, the organizers of these destructive and criminal activities plan on not to hold the process of Georgian presidential elections on December 14, 2024 and to prevent the election of the sixth president of Georgia, which will artificially cause a government crisis," the statement added. "To this end, the crime organizers are considering, especially on Tuesday, Wednesday and Thursday of this week, and partially on Friday, to maximize the tension of the situation, which will result in the death of 2-3 people. With this sacrifice, they will attempt to increase the protest charge, encourage radical sentiments which, according to their plan, will eventually escalate into uncontrollable processes, and the authorities shall be blamed for that."
Also, the State Security Service of Georgia urged the population to exercise maximum vigilance so that they do not willingly or unintentionally become a victim a criminal plan.