Եվրահանձնաժողովը պետք է շատ ավելի խստորեն օգտագործի գործող օրենսդրությունը, հայտարարել է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոն՝ նկատի ունենալով ամերիկացի միլիարդատեր, այժմ քաղաքական գործիչ Իլոն Մասկին, փոխանցում է Reuters-ը։
«Եվրահանձնաժողովը կա՛մ առավելագույն խստությամբ կիրառում է այն օրենքները, որոնք գոյություն ունեն մեր եզակի տարածքը պաշտպանելու համար, կա՛մ չի կիրառում, այդ դեպքում նա պետք է քննարկի դրա իրավունքը Եվրամիության անդամ երկրներին՝ Ֆրանսիային վերադարձնելու հարցը»,- ասել է Բարրոտը:
Նախկինում Մասկը X սոցիալական ցանցում բազմիցս արտահայտել էր իր բացասական կարծիքը Եվրոպայում տիրող իրավիճակի և Գերմանիայում և Մեծ Բրիտանիայում քաղաքականության վերաբերյալ։

Европейская комиссия должна гораздо жестче использовать существующее законодательство, заявил министр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро, имея в виду, американского миллиардера, а ныне еще и политика Илона Маска, сообщает Reuters.
«Либо Европейская комиссия с максимальной твердостью применяет законы, которые существуют для защиты нашего уникального пространства, либо нет, и в этом случае она должна подумать о том, чтобы вернуть право делать это странам-членам Европейского союза, Франции», - сказал Барро.
Ранее Маск неоднократно высказывал свое негативное мнение в соцсети Х относительно ситуации в Европе и политики в Германии и Великобритании.