Օրերս ՊՆ ռազմաբժշկական վարչության պետ, բ/ծ գնդապետ Գեղամ Փաշիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Հոհենֆելս քաղաքում տեղակայված ԱՄՆ ռազմաբազա, որտեղ անցկացվում է «Համատեղ լուծում-2025» զորավարժությունը։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
Բացի ՊՆ ռազմաբժշկական ապահովման վարչության դաշտային հոսպիտալից՝ այս տարի առաջին անգամ զորավարժությանը մասնակցում է նաև ՊՆ ռազմական ոստիկանության հատուկ գումարտակի անձնակազմից կազմված ստորաբաժանումը, որը զորավարժության ընթացքում իրականացնում է հատուկ կարևորագույն օբյեկտների պահպանություն, դիվերսիոն հետախուզական խմբերի հայտնաբերում և ոչնչացում, ինչպես նաև վարժանքի սցենարից բխող այլ գործառույթներ։
Պատվիրակությունը ծանոթացել է անձնակազմի տեղակայման պայմաններին և դիտարկել զորավարժության ընթացքը։
ՊՆ ՌՈ պետի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Ումրշատյանը շրջայց է կատարել ՌՈ ստորաբաժանման անձնակազմի ծառայության իրականացման տեղամասերով։
Կազմակերպված ամփոփիչ քննարկումների ընթացքում զորավարժության ղեկավարությունը և ԱՄՆ գործընկերները բարձր են գնահատել ՊՆ ստորաբաժանումների պատրաստվածության ու փոխգործակցության կազմակերպման մակարդակը։

Recently, a delegation led by the head of the Military Medical Department of the Armenian Ministry of Defense (MoD), Gegham Pashikyan, visited the US military base in Hohenfels, Germany where the Exercise Combined Resolve 25-01 is being held, Armenian News-NEWS.am was informed by the MoD of Armenia.
In addition to the field hospital of the Armenian MoD Military Medical Support Department, this year for the first time a unit consisting of personnel from the special battalion of the Armenian MoD Military Police is also participating in this exercise, during which this unit carries out the protection of special important facilities, the detection and destruction of sabotage reconnaissance groups, as well as other functions arising from the exercise scenario.
The aforesaid delegation got familiarized with the conditions of deployment of these personnel and observed the course of the exercise.
Deputy Chief of the Military Police of Armenia, Artur Umrshatyan, toured the areas where this Military Police unit is serving.
And during the concluding discussions held, the leadership of the aforesaid exercise and US colleagues lauded the level of readiness and interaction of the Armenian MoD units.