Իրանի Fars լրատվական գործակալությունը պնդում է, որ էներգետիկ ենթակառուցվածքների օբյեկտները դարձել են Իսրայելի տարածքում Իրանի հրթիռային հարվածի թիրախ։
Գործակալության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ «ճշգրիտ հրթիռները հարվածել են Իսրայելի կարևորագույն էներգետիկ օբյեկտներին»։ Հրթիռային հարվածը, ըստ Fars-ի, խափանումներ է առաջացրել Իսրայելի կենտրոնական մասում էլեկտրամատակարարման համակարգում և նաև անջատել է որոշ կարևորագույն ենթակառուցվածքներ։
Ավելի վաղ, Իրանի պետական ​​հեռուստատեսությունը հայտնել էր, որ Իրանը հարվածել է Հայֆայի նավթավերամշակման գործարանին՝ ի պատասխան Իսրայելի կողմից շաբաթ օրն Իսլամական Հանրապետության էներգետիկ օբյեկտների վրա հարձակումների։

Объекты энергетической инфраструктуры стали целью ракетного удара Ирана по территории Израиля, утверждает иранское агентство Fars.
В сообщении агентства отмечается, что «высокоточные ракеты поразили ключевые израильские энергетические объекты». Ракетный удар, по утверждению Fars, вызвал перебои в работе системы электроснабжения в центральных районах Израиля, а также вывел из строя часть критически важной инфраструктуры.
Ранее иранское государственное телевидение сообщило, что Иран атаковал нефтеперерабатывающий завод в Хайфе в ответ на израильские атаки, которым в субботу подверглись энергетические объекты исламской республики.