Իրանի միջուկային օբյեկտներում իրավիճակը, Իսրայելի հարվածների ֆոնին, նորմալ է, հայտնել է երկրի փոխնախագահ, Իրանի ատոմային էներգիայի կազմակերպության ղեկավար Մոհամադ Էսլամին։
«Լավ վիճակ է»,- ասել է Էսլամին՝ պատասխանելով միջուկային օբյեկտներում առկա իրավիճակի մասին հարցին։ Նրա պատասխանի կադրերը ցուցադրվել են SNN հեռուստաալիքով։
Ավելի վաղ, հունիսի 13-ի գիշերը սկսված Իրան-Իսրայել հակամարտության սկզբից ի վեր, Իսրայելը հարվածել է երկրի մի քանի միջուկային օբյեկտների, այդ թվում՝ Նաթանզի եւ Ֆորդոյի: Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալությունը (ԱԷՄԳ) հայտնել է, որ Իրանի միջուկային օբյեկտների արբանյակային պատկերները վերլուծելուց հետո Նաթանզի ստորգետնյա հարստացման սրահներում հայտնաբերել է հարվածների հետքեր:

Ситуация на иранских ядерных объектах на фоне ударов Израиля нормальная, заявил вице-президент страны, глава Организации по атомной энергии Ирана (ОАЭИ) Мохаммад Эслами.
«Хорошая», - сказал Эслами, отвечая на вопрос о том, какая сейчас ситуация на ядерных объектах. Кадры его ответа показал телеканал SNN.
Ранее Израиль с начала ирано-израильского конфликта, начавшегося в ночь на 13 июня, нанес удары по нескольким ядерным объектам страны, в том числе в Натанзе и Фордо. В МАГАТЭ заявили, что после анализа спутниковых снимков ядерных объектов Ирана обнаружили следы попаданий по подземным залам обогащения в Натанзе.