ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարող է կորցնել MAGA (Make America Great Again, «Ամերիկան նորից մեծ դարձնենք») շարժման որոշ կողմնակիցների աջակցությունը, եթե հրաման տա հարվածել Իրանին, հայտնել է Bloomberg-ի սյունակագիր Անդրեաս Կլութը։
Նրա խոսքով՝ Թրամփը կկորցնի իրեն խաղաղարար համարողների աջակցությունը, քանի որ քարոզարշավի ժամանակ խոստացել էր, որ երկիրը չի ներքաշի «հավերժ պատերազմների եւ ռեժիմի փոփոխության ձախողված գործողությունների» մեջ, ինչպես տեղի ունեցան Աֆղանստանում, Իրաքում եւ Լիբիայում։
Թրամփի որոշ կողմնակիցներ արդեն իսկ արտահայտվել են Թել Ավիվի եւ Թեհրանի միջեւ հակամարտությանը Վաշինգտոնի միջամտության դեմ, այդ թվում՝ լրագրող Թաքեր Կառլսոնը, բլոգեր Չառլի Քըրքը եւ Թրամփի նախկին գլխավոր քաղաքական ստրատեգ Սթիվ Բենոնը։

Президент США Дональд Трамп может потерять поддержку части сторонников движения MAGA (Make America Great Again, «Сделаем Америку снова великой«), если отдаст приказ нанести удар по Ирану. Такое мнение высказал колумнист агентства Bloomberg Андреас Клут.
По его словам, Трамп потеряет поддержку тех сторонников, которые считают его миротворцем, так как во время предвыборной кампании он обещал, что не будет втягивать страну в «вечные войны и провальные операции по смене режимов", какие были в Афганистане, Ираке и Ливии.
Некоторые сторонники Трампа уже высказались против вмешательства Вашингтона в конфликт между Тель-Авивом и Тегераном, в частности журналист Такер Карлсон, блогер Чарли Кирк и бывший главный политстратег Трампа Стив Бэннон.